„W Ewangelii możemy każdego dnia

słuchać Jezusa, który do nas mówi:

nośmy zawsze ze sobą,

maleńki egzemplarz Ewangelii”

Papież Franciszek

Uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów w dekanacie jordanowskim, odbyło się dnia 14 kwietnia 2018r. w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Jordanowie. Dzień ustanowienia nowych lektorów poprzedził kurs, który trwał kilka miesięcy. Kurs ukończyło 46 młodych chłopców. Uroczystego błogosławieństwa udzielił nowym lektorom ks. Dziekan Stefan Stypuła z Łętowni. W homilii ks. Rafał Wierzbiak, nakreślił program posługi i życia lektora. „Przyjąć świętą księgę, otaczać ją szacunkiem, wiernie przekazywać Słowo Boże ku chwale Boga i ku pożytkowi wiernych oraz swoją postawą dawać przykład innym”. W Eucharystii uczestniczyli księża z dekanatu jordanowskiego, a także rodziny nowych lektorów i miejscowi parafianie.

Gratulujemy naszym nowym lektorom i życzymy dużo gorliwości w wypełnianiu powierzonego im zadania, jakim jest czytanie Słowa Bożego w liturgii.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej